Často kladené otázky

? Cukrová pasta sa príliš lepí. Čo mám robiť?

A: Je niekoľko dôvodov, prečo sa môže cukrová pasta nadmerne lepiť:

1. Pokiaľ ste sa rozhodli pre metódu epilácie pri izbovej teplote (okolo 21°C), dávajte pozor aby ste príliš nezohriali cukrovú pastu, inak budete musieť počkať niekoľko minút kým pasta vychladne a získa potrebnú konzistenciu. Poznámka: cukrová pasta má byť teplá ale nie horúca pri aplikácii.

2. Gumené rukavice nie sú nutné pri epilácii pri izbovej teplote (okolo 21°C), zbytočne sa zachytáva nadmerné množstvo pasty na nej.

3. Je úplne normálne, že počas epilácie sa časť pasty zachytí aj na rukách (prstoch). Pasta musí byť mäkka a lepivá, inak by nebolo možné s ňou epilovať.

4. Cukrová pasta sa úplne prilepí na pokožku a nejde odstrániť v prípade, že dosiahla maximum možnej absorpcie chĺpkov a odumretých buniek.

5. Orientálna epilácia samozrejme vyžaduje zručnosť, ktorú získate iba praxou. Rýchlosť je veľmi dôležitá. Každá nasledujúca epilácia je účinnejšia a bude vyžadovať menej času.

? Ako správne epilovať cukrovou pastou Cleopatra?

A: Cleopatra cukrová pasta sa nanáša pomocou troch, štyroch prstov v opačnom smere rastu chĺpkov. Najideálnejšie je aplikovať pastu prstami. Pred odstránením pasty z ošetrovanej oblasti, je dobré 2-3 krát riadne vtlačiť pastu na kožu aby sa všetky chĺpky dostatočne pastou obalili. Potom krátkymi riadenými trhmi v smere rastu chĺpkov pastu aj s chĺpkami strhnite.

POZNÁMKA! Pre správne odstránenie cukrovej pasty z kože, musíte prsty potiahnuť na okraj nanesenej masy, prípadne nad okraj a rýchlo trhnúť pre odstránenie.

? Čo sa myslí pod vonkajšími vplyvmi, ktoré znižujú efektivitu Cleopatra cukrovej pasty?

A: Orientálnu epiláciu v lete je vhodné vykonávať v klimatizovanej izbe. Je ťažké pracovať s cukrovou pastou pri vysokých teplotách, pretože sa stáva príliš vláčnou a topí sa. Taktiež sa vyhnite vlhkému prostrediu ako je napríklad kúpeľňa, pretože para kondenzuje na cukrovej paste a tá sa topí pri kontakte s nadmerným množstvom vody.

Dĺžka chĺpkov (> 6mm) spôsobuje vyššiu spotrebu pasty. Pokiaľ máte chĺpky dlhšie než 6 mm je vhodné ich pred epiláciou skrátiť.

? Cleopatra cukrová pasta je úplne prilepená na mojom tele a nemôžem ju odstrániť ručne. Čo mám robiť?

A: Ak Cleopatra cukrová pasta stráca svoju elasticitu a drží sa na pokožke nezúfajte, existuje riešenie!

1. Pokiaľ ste s epiláciou ešte neskončili, stačí pridať malé množstvo novej pasty, rozotrieť na vrch a strhnúť bežným spôsobom.

2. Ak ste ukončili epiláciu cukrovou pastou, stačí použiť depilačný pásik, ktorý dobre pritlačíte na cukrovú pastu a strhnete.

3. Alebo pastu jednoducho zmyte teplou vodou.

? Po epilácii mám mierne začervenanú pokožku, je to normálne?

A: Začervenanie je celkom bežné a je to normálny jav po Orientálnej epilácii. Cleopatra cukrová pasta, okrem toho, že odstraňuje chĺpky, odstráni aj odumreté bunky. Po 10 až 15 minútach začervenanie zmizne vďaka účinku extraktu z Nechtíka lekárskeho a Aloe Vera. Ostane iba hodvábne hladká pokožka.

? Kto môže používať Cleopatra cukrovú pastu a na ktoré časti tela?

A: Cleopatra cukrovú pastu môžu používať muži aj ženy na akúkoľvek časť tela a tváre; okrem pánskych fúzov, pretože tieto majú inú štruktúru.